Історія Девладового

1884 року стала до ладу Катерининська (тепер Придніпровська) залізниця, було збудовано станцію та почалася розбудова поселення навколо неї. Залізниця пролягла землями землевласника і підприємця Девладенка, його іменем і назвали станцію та село. На початок XX століття чудовий цегляний трикупольний Собор Святої Трійці за допомогою землевласника і підприємця Девладенка було збудовано в с. Ордо-Василівка.

Залізниця з’єднала Дніпро та Кривий Ріг та дала поштовх до розвитку промисловості, сільського господарства, транспорту в регіоні. Так зокрема на станції Девладове було збудовано великі зерносховища (для торгівлі зерном). А також організували торгівлю будівельними матеріалами (деревиною), сільськогосподарськими машинами і знаряддями, купці і підприємці-євреї Бєлаховські, Берман, Гуревич.

1908 року станційне поселення вважалось хутором села Спокойствіє Ордо-Василівської волості Верхньодніпровського повіту Катеринославської губернії.

За комуністичних часів селище і надалі інтенсивно розвивалося. 1932 року організовано Девладівську МТС, було збудовано Девладівський елеватор, нафтобазу, базу хімічних добрив, складські приміщення для зберігання засобів захисту рослин, плодоовочеву перевалку та бази зберігання та перевалки продуктових та промислових товарів.

В селищі також були дві школи (початкова та восьмирічка), амбулаторія, будинок побуту, їдальня, клуб та кілька магазинів.

інші Заклади категорії “Історія Девладового”

Цифровий паспорт